Kalendarium 2024

Ewelina Wyspiańska Trojniarz Kalendarium

✨Cześć Kochani!✨
Spieszę z informacją, kiedy będziemy mogli się zobaczyć w najbliższym czasie.

WYDARZENIA:
8-10 marcaPoznańskie Targi Książki
16-19 majaTargi książki i mediów Vivelo w Warszawie
14-16 czerwcaPyrkon w Poznaniu
6-7 lipcaRawiKon w Rawiczu

Bardzo się cieszę, że będzie tyle okazji do spotkań i wymiany przemyśleń na temat książek i nie tylko. A jak ktoś jeszcze nie ma – to można będzie kupić książkę bezpośrednio od autorki ❤️

Do zobaczenia!

Zapowiedź audiobooka 🎧

Masz ulubionych lektorów/lektorki? Głosem, który zapadł mi szczególnie w pamięć należy do postaci #Yennefer z 3 części gry #Wiedźmin.

Zamarzyło mi się, żeby to właśnie tym głosem przemówiła #EviDeth. Głęboko wierzę w to, że marzenia się spełnia, a nie spełniają się same, więc zaczęłam krążyć wokół tematu nagrania audiobooka.
Okazało się, iż lektorką, która użyczyła głosu lubianej przeze mnie postaci, jest Beata Jewiarz. A na dodatek zna ją moja przyjaciółka i nas zapoznała :heart:

Beata po przeczytaniu książki zgodziła się na współpracę i właśnie trwają nagrania. Dostałam już trochę nagranego materiału i jestem baaardzo zadowolona ze sposobu, w jaki Beata ożywia książkę #RytuałKrwi. Lektorka ma doskonałe wyczucie klimatu oraz charakteru bohaterki. Powiem więcej, jak odsłuchuję jej interpretacji to brzmi ona dokładnie tak, jak sobie to wyobrażałam i rozbrzmiewa to w mojej głowie, jak czytam tekst.
Jestem przekonana, że ta współpraca to strzał w dziesiątkę i jestem pewna, że i Wam przypadnie do gustu!

Premiera planowana jest na maj/czerwiec 2024! Dokładny termin wkrótce!

Audiobook będzie dostępny na popularnych platformach do audiobooków.

#witcher #teamyennefer #książka #audiobook #zapowiedź #premiera #BeataJewiarz #RytuałKrwiAudiobook #fantasy #fantastyka #polskafantastyka

Recenzja od @bujakova_czyta

Przesyłam recenzję z profilu @bujakova_czyta

Pierwszy raz czytałam o drowach. Tajemniczych mrocznych elfach o ciemnej skórze i hardym usposobieniu. Taka jest również Evi’ Deth. Jej siłą napędową jest zemsta – po znalezieniu zamordowanego partnera w ich dotychczasowym schronieniu postanawia odnaleźć jego oprawców i zadać dużo, duuużo bólu. A potem zabić. Jednak plan nie okazuje się tak prosty w realizacji, a jego droga do spełnienia jest bardzo kręta. I usłana przeróżnymi osobami, które Evi pozna przy okazji. Moje serce w szczególności skradł demon Demi, który w teorii miał pomagać Evi. A w praktyce różnie to bywało. 😉 

Bardzo lubię czytać debiuty i ten również mnie nie zawiódł. Ogromny plus za wygląd i wydanie – uwielbiam grafiki w książkach, a tutaj były w dodatku kolorowe! Nie przeszkadza mi to, że w ich generowaniu wykorzystano AI. Wręcz przeciwnie  – to pokazuje, jak sztuczna inteligencja może być wykorzystana w kreatywny sposób do ozdobienia dzieła człowieka. 

Podoba mi się również to, jaką przemianę przeszła Evi w książce. Z zimnej, oschłej i zdecydowanie bezuczuciowej osoby powoli zaczęła przejawiać bardziej ludzkie emocje. Okazywać sympatię, litość, pomoc. Do tego również fajnie sprawdził się zabieg wtrącania w tekście bezpośrednich zwrotów do czytelnika. Coś takiego widziałam chyba po raz pierwszy, ale jest całkiem ciekawy pomysł. Trochę przypomina to czytanie bloga lub pamiętnika. 
Na pewno chętnie przeczytam zapowiadane dwa kolejne tomy, by dowiedzieć się, jak potoczyło się życie Evi i czy znalazła ostatecznie w swoim życiu coś (albo kogoś) więcej niż tylko zemstę. 😉

Recenzja od @love_ksiazkowe

Bardzo udana współpraca z Aleksandrą Gustaw z kanału @love_ksiazkowe 💙

Evi’deth początkowo wywołała we mnie mieszane uczucia. Myślałam, że będzie wykreowana na niezniszczalną postać, której nikt nie pokona. Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się inaczej. @ewelyyyna , wielkie brawa za to! Okazuje się, że nasza drowka popełnia błędy i pomimo tego, że jest silną bohaterką, nie jest wcale niepokonana. Moją ulubioną postacią był natomiast Demi, który jest zaczarowaną jaszczurką, idealnym dopełnieniem całej historii.

Akcja pędzi. Tutaj nie ma mowy o nudzie. Mamy sporo tajemnic, co dodawało uroku całej historii. Może nie wszystko było tutaj idealne, jednak ja podczas czytania bawiłam się wyśmienicie. Już nie mogę doczekać się, kiedy będę mogła przeczytać więcej!

Ogromnie polecam wam tę fantastyczną książkę! Widać, że autorka ma mnóstwo pomysłów w głowie, których nie boi przelać się na papier. To taki mały powiew świeżości przy tych wszystkich erotykach, które ostatnio zalewają polski rynek.

Recenzja od @medusasreading

Fragment recenzji od @medusasreading

(…) jak Draco został zabity, otóż znaliśmy go 2 strony siec nie płakałam XD, a w sumie sama Evi nie przeżywała nawet jego śmierci. Ale to może akurat przez to, że jest dworka i nie odczuwa emocji tak jak człowiek? No nie wiem.


” Sama Evi też ma taki vibe bitch-queen.” 🤣🤣🤣

Cytaty postaci

Złote myśli i cytaty bohaterów książki “Rytuał Krwi”.

Evi’Deth

Evi'Deth

Mathias

Mathias

Demi

Demi

Gnessia

Gnessia

Sabrina

Sabrina

Alexia

Alexia

Ingrid

Ingrid

Aklagor

Aklagor

Xantor

Xantor

Baron von Tissio

Baron von Tissio

Rosalina

Rosalina Liliana

Gregor

Gregor

Samantha

Samantha

Pether Dhun

Pether Dhun

Mehreditt

Mehreditt

sir Patric

sir Patric

Recenzja od @klaudjaaa95

Link do recenzji od @klaudjaaa95 i cytat:

Jest to pierwsza powieść, w której spotkałam się z komentarzami bohaterki kierowanymi do czytelnika, spodobało mi się to.
Każda z postaci wyróżniała się swoją różnorodnością, podkreślone zostały inne cechy charakteru czy umiejętności przypisane danej rasie.
Cieszę się, że zapowiadają się kolejne części przygód drówki, zakończenie pierwszego tomu wzbudza niesamowitą ciekawość co wydarzy się dalej ✨
.”

Recenzja od @ksiazki_kawa_i_kwiatki

Podrzucam link do kolejnej recenzji, tym razem z kanału @ksiazki_kawa_i_kwiatki.

Fragmenty:
Interesujące element powieści stanowią ilustracje generowane przez sztuczną inteligencję, które urozmaicają czytanie i dodają nowego wymiaru wizualnego opowieści. Dodatkowo, różnorodność postaci i ich cech charakteru sprawia, że świat przedstawiony przez autorkę staje się bardziej realny i fascynujący.”

Rytuał krwi to książka, która przyciąga uwagę czytelnika od pierwszej strony i nie pozwala mu oderwać się od lektury aż do samego końca. Opowieść o poszukiwaniu zemsty, przyjaźni, magii i odkrywaniu własnej tożsamości zachęca do refleksji nad tematami uniwersalnymi i aktualnymi.

Podsumowanie Poznańskich Targów Książki

Oj działo się 🙂 a w skrócie…

Na Targach pojawiliśmy się z naszym legendarnym wiejskim wozem, co zostało odnotowane przez wiele osób, jako świetna forma promocji książki. Dziękuję za wszelki miłe słowa.

Mieliśmy także okazję uczestniczyć w gali wręczenia nagród od portalu Lubimyczytac.pl  . Trzeba przyznać, że zrealizowana oscarowo!

Udzieliłam wywiadu dla telewizji WTK ! Uwagę przykuła zarówno książka, jak i ekspozycja w postaci naszego wozu 🙂

Chciałabym też zawrzeć podziękowanie dla kilku osób:
Maciej Trojniarz  – zawsze jako pierwszy ❤️ dziękuję, że ze mną jesteś i tak mnie wspierasz w realizacji tego marzenia! To nasza wspólną przygoda
@book_trophy – za przygotowanie obłędnie pachnących świeczek pod książkę o Evideth 🕯️ , a także świetne towarzystwo i fantastyczne rozmowy
Joanna Karyś   – tradycyjnie już za wspaniale rozmowy i towarzystwo.  Jesteście z Piotrkiem dla mnie dużą inspiracją! Jestem dumna, patrząc na Wasz sukces i trzymam mocno kciuki za dalsze kroki.


Rafał Krieger – Leszy, Leszku, Leszeńku! Dzięki za wspaniale zdjęcia przy stoisku, a jeszcze bardziej za niezastąpione wiedźmińskie braterstwo 😉
Adam Pioch  – za odwiedziny i wsparcie swojej absolwentki. Zajęcia ze story tellingiem bardzo mi się przydały do pisania!
Krzysztof Kułak – jak to miło spotkać na targach członka swojego zespołu  Dzięki za odwiedziny I jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! 
Aleksandra Tymińska  – koleżanka z licenctatu – takie spotkanie po latach. Dzięki, że wpadłaś!
Marcin Skalski – za odwiedziny. Wreszcie mogłam poznać na żywo twórcę mojej skórzanej spódniczki do cosplay Evi 
@fb.bang – za świetne rozmowy i książkę
@buxs1976 – za zawał 


@kat.znad – za fascynującą osobowość i wiedźmowe siostrzeństwo!
@books_hour – za odwiedziny, przepiękny uśmiech i przemiłe rozmowy 
@aryia_czyta_kotom – za odwiedziny, humor i wspaniałą energię 
@rudakociaraczyta – za ponowne odwiedziny i ciekawą rozmowę 
@tendobrowolski – za książkę z dedykacją i poznanie się osobiście
@zolwieksiazkowe – za przemiłą rozmowę, wpis do księgi gości i zakup świeczek 🕯️

I ogromne podziękowania dla moich rodziców za opiekę nad dziećmi, dzięki czemu mogliśmy być na evencie 😉

Poznańskie Targi Książki

Serdecznie zapraszam do spotkania w ramach Poznańskich Targach Książki!

Znajdziesz nas w pawilonie 8 na miejscu nr 54 przy naszym legendarnym już wiejskim wozie. Jak zwykle przygotowaliśmy z Maćkiem kilka niespodzianek 🤩

Szukaj świecącego znaku zapytania!
Mamy questy 😉